Bonus almanın şartları ve koşulları
NAKİT YASALLAMA KARŞITI POLİTİKASI (AML POLİTİKASI)
- Bonus, Credit alanına yatırılır ve müşterinin fonlarında kullanılabilir. Örneğin: 5.000 USD tutarında bir ticaret hesabını yenilediniz ve 2, 500 USD'nin ikmal tutarının %50'sini aldınız. Bakiyeniz 5.000 USD, Credit 2 500 USD ve Fonlar (Equity) 7 500 USD'dir. Böylece miktar, müşterinin kişisel fonlarının 5.000 USD ve bonus 2, 500 USD olduğu iki kısma ayrılır.

- Müşterinin kendi fonları, para yatırma ve çekme miktarlarından (bonus hariç) ve hesapta alım satımdan elde edilen kârdan oluşur.

- Müşterinin kendi fonları hesapta kısıtlama olmaksızın kullanılabilirken, bonus fonları çekilişte kullanılamaz. Fonlar (Equity) bonus miktarına eşit veya daha az olur olmaz, bonus Müşterinin işlem hesabından düşülecektir. Örneğin: 5.000 USD hesabınıza para yatırdınız ve yatırılan 2.500 USD'nin %50'si kadar bonus aldınız. Bakiyeniz 5.000 USD, Kredi 2.500 USD ve (Equity) 7.500 USD idi. Özkaynak 2.500 USD'nin altına düşerse, bonus işlem hesabından çekilecek ve Müşterinin açık pozisyonları zorla kapatılacaktır.

Hesapta aktif bonus ile para çekme koşulları

- Hesaplanana kadar bonus miktarı, alındığı yenileme tutarı ile birlikte hesaptan çekilmemek üzere bloke edilir.

- Hesaptan dahili para transferi de dahil olmak üzere kişisel fonların çekilmesi durumunda, bonusun tamamı ticaret hesabından borçlandırılır.

Bonusun çalışması, iptal edilmesi ve sınırlandırılması

- İkmal tutarları ve bunlara tahakkuk eden Bonus engeli kaldırılır ve yalnızca hesaptaki toplam işlem cirosu (standart lotlarda) şu miktarda olduktan sonra çekilmeye uygun hale gelir: Lot sayısı = Bonus miktarı / 3. Örnek. 500 USD bonus aldınız, çekebilmek için 600/3=200 lotluk işlem hacmi yapmanız gerekiyor. İşlem cirosu yalnızca kapatılan işlemler için dikkate alınır.

- Alım satım ciro koşulları sağlandığında, yalnızca Forex, Metaller, Endeksler ve Emtia enstrümanlarındaki işlemler dikkate alınır. Diğer finansal araçlardaki işlemler, alım satım ciro koşullarının sağlanmasında dikkate alınmaz.

- İşlem ciro koşulları sağlandığında, süresi (işlemin açıldığı andan kapatıldığı ana kadar) en az 5 dakika olan işlemler dikkate alınır.

- İşlem cirosunun koşulları sağlandığında, kar veya zararın en az 3 puan olduğu işlemler dikkate alınır.

- Bonusun ödenmesinden önce yapılan işlemler, ticaret cirosu koşullarının yerine getirilmesinde dikkate alınmaz.

- Ticaret cirosu koşullarının başarılı bir şekilde karşılanması durumunda, bonus müşterinin bakiyesine aktarılır (Credit alanından tahsil edilir ve hesap bakiyesine yatırılır) ve para çekme işlemi için kullanılabilir hale gelir. Bu durumda, ticaret cirosu koşulları tam olarak yerine getirilmeli, ticaret cirosu koşullarının kısmi olarak yerine getirilmesi dikkate alınmayacaktır.

- Tüm pozisyonların zorunlu olarak kapatılması durumunda (Stop Out), tüm Bonuslar otomatik olarak müşterinin hesabından tamamen düşülür.

- Müşteri, Bonusu reddetme hakkına sahipken, bu bonusun alındığı kendi parasının çekilmesine ilişkin kısıtlama iptal edilir ve bonus hesaptan borçlandırılır.

- Bonus, müşterinin işlem hesabından 30 gün boyunca herhangi bir işlem faaliyeti (buy/sell işlemleri) olmadığı takdirde iptal olabilir.

- Şirket, önceden bildirimde bulunmadan ve nedenlerini açıklamadan, bonusu tahakkuk ettirmeyi reddetme veya bonus fonları üzerinden alım satımdan elde edilen kâr da dahil olmak üzere müşterinin hesabındaki tüm bonus tahakkuklarını silme hakkını saklı tutar.